Μουντιάλ 2018: Όλο το πρόγραμμα αγώνων και μεταδόσεων ΕΡΤ μέχρι και τελικό.

Μουντιάλ 2018 | Με κάθε επισημότητα τελέστηκε στο Κρεμλίνο το απόγευμα της Παρασκευής η κλήρωση της τελικής φάσης του Παγκοσμίου Κυπέλου Ποδοσφαίρου, που θα διεξαχθεί το ερχόμενο καλοκαίρι στα γήπεδα της Ρωσίας.

Ο μεγάλος Πελέ ήταν ανάμεσα στο πλήθος και ο επίσης μεγάλος Ντιέγκο Μαραντόνα ένας από εκείνους που πραγματοποίησαν την κλήρωση. Από τα χέρια του η Ισπανία πήγε απέναντι στον ίδιο όμιλο με την γειτόνισσά της πρωταθλήτρια Ευρώπης Πορτογαλία του Φερνάντο Σάντος.

Η κάτοχος του τροπαίου Γερμανία του Γιοακίμ Λεβ μετέχει ίσως στον πιο αμφίρροπό όμιλο με Μεξικό και Σουηδία, ενώ η Αγγλία τίθεται απέναντι στο Βέλγιο. Γενικά πάντως, οι θεωρητικά ισχυρές ομάδες δεν είχαν δύσκολη κλήρωση αλλά πάντα η φάση των ομίλων του Μουντιάλ κρύβει εκπλήξεις.

Αναλυτικά, το πλήρες πρόγραμμα των αγώνων του Παγκοσμίου Κυπέλλου τόσο στην φάση των ομίλων όσο και αμέσως μετά με τις διασταυρώσεις μέχρι και τον μεγάλο τελικό της Μόσχας στις 15 Ιουλίου:

1ος όμιλος

1η αγωνιστική: Ρωσία-Σαουδική Αραβία (14/6), Αίγυπτος-Ουρουγουάη (15/6)

2η αγωνιστική: Ρωσία-Αίγυπτος (19/6), Ουρουγουάη-Σαουδική Αραβία (20/6)

3η αγωνιστική: Σαουδική Αραβία-Αίγυπτος (25/6), Ουρουγουάη-Ρωσία (25/6)

2ος όμιλος

1η αγωνιστική: Μαρόκο-Ιράν (15/6), Πορτογαλία-Ισπανία (15/6)

2η αγωνιστική: Πορτογαλία-Μαρόκο (20/6), Ιράν-Ισπανία (20/6)

3η αγωνιστική: Ιράν-Πορτογαλία (25/6), Ισπανία-Μαρόκο (25/6)

3ος όμιλος

1η αγωνιστική: Γαλλία-Αυστραλία (16/6), Περού-Δανία (16/6)

2η αγωνιστική: Γαλλία-Περού (21/6), Δανία-Αυστραλία (21/6)

3η αγωνιστική: Αυστραλία-Περού (26/6), Δανία-Γαλλία (26/6)

4ος όμιλος

1η αγωνιστική: Αργεντινή-Ισλανδία (16/6), Κροατία-Νιγηρία (16/6)

2η αγωνιστική: Αργεντινή-Κροατία (21/6), Νιγηρία-Ισλανδία (22/6)

3η αγωνιστική: Ισλανδία-Κροατία (26/6), Νιγηρία-Κροατία (26/6)

5ος όμιλος

1η αγωνιστική: Κόστα Ρίκα-Σερβία (17/6), Βραζιλία-Ελβετία (17/6)

2η αγωνιστική: Βραζιλία-Κόστα Ρίκα (22/6), Σερβία-Ελβετία (22/6)

3η αγωνιστική: Σερβία-Βραζιλία (27/6), Ελβετία-Κόστα Ρίκα (27/6)

6ος όμιλος

1η αγωνιστική: Γερμανία-Μεξικό (17/6), Σουηδία-Νότια Κορέα (18/6)

2η αγωνιστική: Γερμανία-Σουηδία (23/6), Νότια Κορέα-Μεξικό (23/6)

3η αγωνιστική: Νότια Κορέα-Γερμανία (27/6), Μεξικό-Σουηδία (27/6)

7ος όμιλος

1η αγωνιστική: Βέλγιο-Παναμάς (18/6), Τυνησία-Αγγλία (18/6)

2η αγωνιστική: Βέλγιο-Τυνησία (23/6), Αγγλία-Παναμάς (24/6)

3η αγωνιστική: Αγγλία-Βέλγιο (28/6), Παναμάς-Τυνησία (28/6)

8ος όμιλος

1η αγωνιστική: Πολωνία-Σενεγάλη (19/6), Κολομβία-Ιαπωνία (19/6)

2η αγωνιστική: Ιαπωνία-Σενεγάλη (24/6), Πολωνία-Κολομβία (24/6)

3η αγωνιστική: Ιαπωνία-Κολομβία (28/6), Σενεγάλη-Κολομβία (28/6)

Φάση των «16»

Αγώνας 49 (30/6): 1ος ομίλου 1 – 2ος ομίλου 2

Αγώνας 50 (30/6): 1ος ομίλου 3 – 2ος ομίλου 4

Αγώνας 51 (1/7): 1ος ομίλου 2 – 2ος ομίλου 1

Αγώνας 52 (1/7): 1ος ομίλου 4 – 2ος ομίλου 3

Αγώνας 53 (2/7): 1ος ομίλου 5 – 2ος ομίλου 6

Αγώνας 54 (2/7): 1ος ομίλου 7 – 2ος ομίλου 8

Αγώνας 55 (3/7): 1ος ομίλου 6 – 2ος ομίλου 5

Αγώνας 56 (3/7): 1ος ομίλου 8 – 2ος ομίλου 7

Προημιτελικοί

Αγώνας 57 (6/7): Νικητής 49 – Νικητής 50

Αγώνας 58 (6/7): Νικητής 54 – Νικητής 55

Αγώνας 59 (7/7): Νικητής 51 – Νικητής 52

Αγώνας 60 (7/7): Νικητής 55 – Νικητής 56

Ημιτελικοί

Αγώνας 61 (10/7):Νικητής 57 – Νικητής 58

Αγώνας 62 (11/7) Νικητής 59 – Νικητής 60

Μικρός Τελικός (14/7)

Ηττημένος 61 – Ηττημένος 62

Τελικός (15/7)

Νικητής 61 – Νικητής 62

 Το τηλεοπτικό πρόγραμμα του Μουντιάλ 2018 από την ΕΡΤ

Πέμπτη 14/618:00 Ρωσία – Σαουδική ΑραβίαΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 15/615:00 Αίγυπτος – ΟυρουγουάηΕΡΤ1Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Παρασκευή 15/618:00 Μαρόκο – ΙράνΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 15/621:00 Πορτογαλία – ΙσπανίαΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Σάββατο 16/613:00 Γαλλία – ΑυστραλίαΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 16/616:00 Αργεντινή – ΙσλανδίαΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 16/619:00 Περού – ΔανίαΕΡΤ1Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 16/622:00 Κροατία – ΝιγηρίαΕΡΤ1Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Κυριακή 17/615:00 Κόστα Ρίκα – ΣερβίαΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Κυριακή 17/618:00 Γερμανία – ΜεξικόΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 17/621:00 Βραζιλία – ΕλβετίαΕΡΤ1Rostov Arena, Ροστόβ
Δευτέρα 18/615:00 Σουηδία – Νότια ΚορέαΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 18/618:00 Βέλγιο – ΠαναμάςΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Δευτέρα 18/621:00 Τυνησία – ΑγγλίαΕΡΤ1Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Τρίτη 19/615:00 Κολομβία – ΙαπωνίαΕΡΤ1Mordovia Arena, Σαράνσκ
Τρίτη 19/618:00 Πολωνία – ΣενεγάληΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Τρίτη 19/621:00 Ρωσία – ΑίγυπτοςΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 20/615:00 Πορτογαλία – ΜαρόκοΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 20/618:00 Ουρουγουάη – Σ. ΑραβίαΕΡΤ1Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 20/621:00 Ιράν – ΙσπανίαΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Πέμπτη 21/615:00 Δανία – ΑυστραλίαΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 21/618:00 Γαλλία – ΠερούΕΡΤ1Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Πέμπτη 21/621:00 Αργεντινή – ΚροατίαΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 22/615:00 Βραζιλία – Κόστα ΡίκαΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Παρασκευή 22/618:00 Νιγηρία – ΙσλανδίαΕΡΤ1Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Παρασκευή 22/621:00 Σερβία – ΕλβετίαΕΡΤ1Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Σάββατο 23/615:00 Βέλγιο – ΤυνησίαΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Σάββατο 23/618:00 Νότια Κορέα – ΜεξικόΕΡΤ1Rostov Arena, Ροστόβ
Σάββατο 23/621:00 Γερμανία – ΣουηδίαΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 24/615:00 Αγγλία – ΠαναμάςΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Κυριακή 24/618:00 Ιαπωνία – ΣενεγάληΕΡΤ1Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Κυριακή 24/621:00 Πολωνία – ΚολομβίαΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Δευτέρα 25/617:00 Ουρουγουάη – ΡωσίαΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 25/617:00 Σ. Αραβία – ΑίγυπτοςΕΡΤ2Volgograd Arena, Βόλγογκραντ
Δευτέρα 25/621:00 Ισπανία – ΜαρόκοΕΡΤ1Mordovia Arena, Σαράνσκ
Δευτέρα 25/621:00 Ιράν – ΠορτογαλίαΕΡΤ2Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Τρίτη 26/617:00 Δανία – ΓαλλίαΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Τρίτη 26/617:00 Αυστραλία – ΠερούΕΡΤ2Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 26/621:00 Νιγηρία – ΑργεντινήΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 26/621:00 Ισλανδία – ΚροατίαΕΡΤ2Rostov Arena, Ροστόβ
Τετάρτη 27/617:00 Νότια Κορέα – ΓερμανίαΕΡΤ1Ekaterinburg Arena, Εκατερίνμπουργκ
Τετάρτη 27/617:00 Μεξικό – ΣουηδίαΕΡΤ2Kazan Arena, Καζάν
Τετάρτη 27/621:00 Σερβία – ΒραζιλίαΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Τετάρτη 27/621:00 Ελβετία – Κόστα ΡίκαΕΡΤ2Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Πέμπτη 28/617:00 Σενεγάλη – ΚολομβίαΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Πέμπτη 28/617:00 Ιαπωνία – ΠολωνίαΕΡΤ2Volgograd Arena, Βολγκογκράντ
Πέμπτη 28/621:00 Αγγλία – ΒέλγιοΕΡΤ1Kaliningrad Stadium, Καλίνινγκραντ
Πέμπτη 28/621:00 Παναμάς – ΤυνησίαΕΡΤ2Mordovia Arena, Σαράνσκ
Σάββατο 30/617:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 30/621:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Κυριακή 1/717:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Κυριακή 1/721:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Δευτέρα 2/717:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Δευτέρα 2/721:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Rostov Arena, Ροστόβ
Τρίτη 3/717:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τρίτη 3/721:00 Φάση των «16»ΕΡΤ1Spartak Stadium, Μόσχα
Παρασκευή 6/717:00 ΠροημιτελικόςΕΡΤ1Nizhny Novgorod Stadium, Νίζνι Νόβγκοροντ
Παρασκευή 6/721:00 ΠροημιτελικόςΕΡΤ1Kazan Arena, Καζάν
Σάββατο 7/717:00 ΠροημιτελικόςΕΡΤ1Samara Arena, Σαμάρα
Σάββατο 7/721:00 ΠροημιτελικόςΕΡΤ1Fisht Stadium, Σότσι
Τρίτη 10/721:00 ΗμιτελικόςΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Τετάρτη 11/721:00 ΗμιτελικόςΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
Σάββατο 14/717:00 Μικρός τελικόςΕΡΤ1Saint Petersburg Stadium, Αγία Πετρούπολη
Κυριακή 15/718:00 ΤελικόςΕΡΤ1Luzhniki Stadium, Μόσχα
ΔΙΑΒΑΣΕ ΕΠΙΣΗΣ

Live Chat | 

Live Betting

Latest Message: 6 days, 9 hours ago
  • 1 μήνας, 2 εβδομάδες πριν
    Live Chat : Καλωσορίσατε στο chat του KolpoBet!
  • 1 μήνας, 1 εβδομάδα πριν
    Aramis : Καλησπέρα σε όλους τους φίλους μας. Πάμε για ένα ακόμα live betting. Καλή τύχη σε όλους.
  • 1 μήνας, 1 εβδομάδα πριν
    Aramis : Πολύ καλά με 4/4 στο live betting της Τετάρτης.
  • 1 μήνας, 1 εβδομάδα πριν
    Aramis : Συνέχεια με Λατινική Αμερική και ΝΒΑ.
  • 1 μήνας πριν
    FamiliaOpret1 : Καλησπέρα είναι κανείς εδώ?
  • 1 μήνας πριν
    Aramis : Καλησπέρα φιλε
  • 1 μήνας πριν
    Aramis : Ανέβηκαν δύο επιλογές για Φιλανδία και Λιθουανία
  • 4 εβδομάδες, 1 μέρα πριν
    FamiliaOpret1 : ναι τα είδα και τα 2 τα έπαιξα over2.5 😀
  • 4 εβδομάδες, 1 μέρα πριν
    FamiliaOpret1 : 3-0 ήρθαν και α 2
  • 4 εβδομάδες, 1 μέρα πριν
    Aramis : Μια χαρα σου ήρθαν
  • 4 εβδομάδες, 1 μέρα πριν
    FamiliaOpret1 : ναι το ξέρω 😉
  • 4 εβδομάδες, 1 μέρα πριν
    FamiliaOpret1 : άλλο για σήεμρα έχουμε ?
  • 4 εβδομάδες, 1 μέρα πριν
    Aramis : Αργότερα θα ανεβούν σίγουρα
  • 4 εβδομάδες, 1 μέρα πριν
    Aramis : 2 / 2 στα βραδινά με τις Λατίνες!
  • 4 εβδομάδες πριν
    Aramis : Έχουν ανέβει προτάσεις παίδες
  • 3 εβδομάδες, 6 μέρες πριν
    Tsakali : Καλησπέρα παίδες. Σήμερα λίγες επιλογές. Από Σάββατο ανεβάζουμε ρυθμούς...
  • 3 εβδομάδες, 2 μέρες πριν
    Aramis : Θα υπάρξει live betting για τους αγώνες μετά τις 21:00
  • 2 εβδομάδες, 1 μέρα πριν
    Aramis : LIVE BETTING μέχρι τις πρωινές ώρες
  • 1 εβδομάδα, 4 μέρες πριν
    Aramis : Ξεκίνησε LIVE BETTING και θα το πάμε μέχρι τις πρωινές ώρες
  • 6 μέρες, 9 ώρες πριν
    dimitris317 : ?
Δεν είστε συνδεδεμένος
Εκτός σύνδεσης
Μόνο οι εγγεγραμμένοι χρήστες μπορούν να συμμετέχουν στο chat. Η εγγραφή είναι δωρεάν!